2017-18 Men's Track & Field Bios

Name Cl. Event Hometown/High School
Kwame Adzenyah Junior Throws Glastonbury, Conn. / Glastonbury
Gilmar Barrios Sophomore Distance Stamford, Conn. / Stamford
Derek Burrowes Freshman   Ashburnham, MA / Oakmont Regional High School
John Cambio Sophomore Hurdles/Sprints Staten Island, N.Y. / St. Joseph by the Sea
Reid Chemidlin Graduate   Watchung, NJ / Watchung Hills Regional H.S
Evan Cleveland Sophomore Hurdles/Sprints Sturbridge, Mass. / Tantasqua Regional
Ryan Corbett Freshman   Manorville, NY / Eastport South manor Jr./Sr. H.S
Scott Curtis Sophomore Distance Cooperstown, N.Y. / Cooperstown Central School
Nicholas DeRosa Freshman   Melville, NY / St Anthony's H.S.
Quaheem Dufane Junior Sprints Stamford, Conn. / Westhill
Daniel Elia Junior Hurdles, Sprints Tarrytown, NY / Sleepy Hollow
Conrad Flores Senior Jumps West Hempstead, N.Y. / Kellenberg Memorial
Michael Giambrone Senior Mid-Distance West Islip, N.Y. / West Islip
Christopher Gillis Freshman   Needham, MA / Needham High School
Trevor Guerrera Senior Mid-Distance Farmingville, N.Y. / Sachem East
Devon Guerrier-Heyward Freshman   Brentwood, NY / St Anthony's H.S.
Joshua Hadity Junior Distance Commack, N.Y. / Commack
Andrew Handfield Senior Distance East Lyme, Conn. / East Lyme
Michael Kearns Senior Throws Nesconset, N.Y. / Sachem North
Christopher Keegan Freshman   West Hartford, CT / William Hall H.S.
Michael Keller Freshman   Roseland, NJ / West Essex Senior H.S
Justin Klotz Sophomore Distance Ballston Spa, N.Y. / Saratoga Springs
Daniel Koproski Freshman   Orange, CT / Amity Regional H.S.
Minas Kostis Sophomore Distance Levittown, Pa. / Notre Dame HS (NJ)
Dane Krchnavy Junior Distance Monroe, Conn. / Masuk
Thomas Lawless Freshman   Monroe, NY / Washingtonville H.S
Timothy Loehner Senior Distance Danvers, Mass. / St. John's Preparatory School
Nicholas Malzone Freshman   West Caldwell, NJ / James Caldwell H.S.
Liam McDade Junior   Auburndale, MA / Newton North H.S.
Sean Mefford Sophomore   Butler, NJ / Butler H.S.
Christian Morris Freshman   Danbury, CT / Immaculate H.S
Sean Murray Freshman   Hopewell Junction, NY / John Jay (East Fishkill) H.S
Nicholas Pandolfo Sophomore Distance Holbrook, N.Y. / Sachem East
Brandon Parker Sophomore Sprints Hawthorne, N.J. / Hawthorne
Nicholas Pelletier Freshman   Ellington, CT / Ellington H.S
Sebastian Pierre Senior Sprints Dix Hills, N.Y. / St. Anthony's
Elijah Pierson Sophomore   Piscataway, N.J. / Piscataway (Loomis Chaffee)
Nicholas Quinn Freshman   Oradell, NJ / River Dell Regional H.S
Bryan Reilly Senior Distance Massapequa, N.Y. / St. John the Baptist Diocesan
North Runk Freshman   Hopewell, NY / Hunterdon Central Regional H.S
Moetiz Shilleh Freshman   Monroe, CT / Masuk H.S
Mateo Soto Junior Throws Whippany, N.J. / Whippany Park
Andy Suarez Freshman   Port Jefferson Station, NY / Comsewogue H.S
James Sullivan IV Senior Mid-Distance Livingston, N.J. / Livingston
Jake Tavernite Senior Distance Mineola, N.Y. / Freshman
Gavin Thurlow Sophomore Distance Brooklyn, N.Y. / Xaverian
Andrew Travins Sophomore Pole Vault Southborough, Mass. / Algonquin Regional
Christian Turner Junior Throws Norwalk, Conn. / Notre Dame Fairfield
Brenden Twumasi-Ankrah Senior Sprints New City, N.Y. / Don Bosco Preparatory
Stavros Xanthacos Sophomore Mid-Distance Wall, N.J. / Wall
Thomas Yavorka Senior Pole Vault Mt. Sinai, N.Y. / Mt. Sinai (Coastal Carolina)
Jeffrey Young Sophomore Hurdles/Sprints Roosevelt, N.Y. / Holy Trinity Diocesan